Gymnazisté z Berouna prověřují své vědomosti i fyzičku v televizní soutěži s názvem Za Školu. Nejenže berounští studenti úspěšně prošli několika soutěžními koly, ale televizní štáb si pro včerejší a pondělní natáčení zvolil berounský plavecký areál Lagunu. „Děkujeme našim třem studentům, kteří díky svým schopnostem a znalostem proslavili na televizních obrazovkách nejen naši školu, ale i naše město,“ uvedla za berounské Gymnázium Joachima Barranda Marie Poledníková.

Na Berounsku se včera a v pondělí nenatáčelo poprvé. „První kolo se uskutečnilo na zámku v Hořovicích, další v Plzni a u nás na gymnáziu v Berouně,“ doplnila Poledníková.

Gymnazistům fandí spolužáci

Za Gymnázium Joachima Barranda soutěží studenti sexty Joyce Zýková, Petr Bělohlávek a Matěj Maivald. Samozřejmě je jako diváci podporují spolužáci. V berounské laguně se studenti z Berouna utkali se středoškoláky z Ústí nad Labem. V Berouně si měřili síly i chlapci a děvčata z Hradce Králové a ze Šternberku. „V Laguně jsme po oba dny natáčeli semifinále soutěže. Z těchto dvou utkání vyjdou dvě školy, které postupují do finále. Jsme téměř v závěru soutěže. To znamená, že soutěž začíná být dramatická a napínavá,“ popsala průběh soutěžního klání studentů produkční brněnské televize Monika Vystavělová.

Natáčení semifinále soutěže provoz berounského plaveckého areálu neomezilo. „Filmaři si vybrali relaxační část, kterou jsme mohli v pondělí i v úterý již ve 14 hodin návštěvníkům zpřístupnit. Plavecký bazén mohli milovníci vodního sportu navštívit i při natáčení,“ konstatoval za berounskou Lagunu Antonín Marx.

Soutěž Za Školu! uvádí ČT 1 vždy v pátečních odpoledních hodinách. Přesný den, kdy se na televizních obrazovkách objeví berounští studenti v semifinále, kdy bojovali na domácím území, upřesníme před vysíláním.