Důvodem je silný hluk přicházející z výstavby vodní elektrárny, která je prováděna v těsné blízkosti kempu.Již v loňském roce provozovatelé kempů v berounském regionu bojovali se slabou sezonou a špatnými výdělky, které byly následkem ekonomické krize. Ovšem ze situace, která letos nastala Na Hrázi, je provozovatel mnohem zklamanější.

,,Na začátku května, který je z hlediska zisků velmi důležitý, jsem začal věřit v nadějnou sezonu, jelikož k nám přijíždělo mnoho českých turistů. Naděje se ale rozplynuly v momentě, kdy hned druhý den návštěvníci odjeli,“ postěžoval si Deníku správce kempu Na Hrázi Jiří Březina.

Přestože si turisté nemohou vynachválit místní přírodu, památky a cyklostezky, každodenní hluk, který je zapříčiněný budováním vodní elektrárny, mnohé odradí. ,,Lidé si k nám jezdí odpočinout, na dovolené chtějí mít klid a ticho. Dělníci si ale nedají pokoj ani v neděli,“ popsal současnou situaci Jiří Březina.


Berounský kemp se vždy pyšnil faktem, že pokud sem turisté jednou zavítali, byla zde ve většině případů jistota, že další rok přijedou znovu.
,,Měl jsem opravdu radost, když začali přijíždět noví lidé. Doufal jsem, že tím získáme návštěvníky také pro následující rok. Nyní ale vím, že už se k nám nikdy nevrátí,“ zoufá si správce kempu.

Jediným potěšením pro provozovatele berounského kempu Na Hrázi jsou letití návštěvníci z Belgie, Dánska a Itálie, kteří jsou zde každoročně tak spokojeni, že přetrpí i tak protivný a silně pronikavý hluk.

Druhým plusem a jistotou výdělku byli vždy vodáci, kteří zde minimálně na jednu noc zakempili. Před několika týdny ale nastal problém nesjízdnosti řeky právě v úseku, kde se kemp nachází. Důvodem byla opět zasahující výstavba, která projíždění vodáků blokovala. ,,Tuto řeku jezdím každý rok. Neříkám, že mi problémy v souvislosti s elektrárnou nevadí, ale vím, že výstavba byla a je potřeba,“ sdělil Deníku vodák Tomáš, který jako jeden z mála v kempu zůstal.

Již v tuto chvíli obsahuje finanční ztráta několik hrozivých nul na konci čísla. Vzhledem k tomu, že prostory a areál kempu jsou stále ještě v majetku města, provozovatel hledá pomoc právě tam. ,,Poslal jsem městu dopis, ve kterém žádám o snížení nájemného,“ přiznal Jiří Březina. Zda bylo jeho žádosti vyhověno, by se měl dozvědět v následujících dnech.

Autor textu: ZUZANA MĚCHUROVÁ