„Vlak skončil v Karlštejně a odtud jsme museli do Berouna cestovat náhradní autobusovou dopravou. Ačkoli šlo o ranní špičku, byl k dispozici jen jeden autobus, který byl již v Karlštejně zaplněný do posledního místa,“ popisovala situaci z pondělního rána Pavla Švédová.

Přeplněný autobus přijel do Berouna oproti vlakovému spoji s půlhodinovým zpožděním a navíc kvůli přetíženosti nenabral 15 školáků, kteří na něj čekali v Srbsku.

Vlakovou dopravu mezi Berounem a Karlštejnem nahrazují autobusy z důvodu výluky na trati, která je nutná kvůli údržbě kolejí u Karlštejna. Opravují se zde výhybky, čistí štěrkové lože a mění kolejnice.

Včerejší komplikace způsobené nedostatečnou náhradní dopravou zástupci Českých drah vysvětlují tím, že počty objednaných autobusů vycházejí z pravidelného sčítání. Situaci však napraví.

„Spoj v 6.54 hodin z Karlštejna měl zabezpečit jeden autobus. Podle našich informací v Karlštejně nastoupili všichni cestující. Autobus byl plný, a proto nemohli přistupovat cestující v Srbsku. Proto v následujících dnech budou jezdit na tomto úseku autobusy dva,“ konstatovala tisková mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Text: Petra Lišková

Radka Kočová