Tím však maturitní maratón nekončí. Od 30. května jim začínají písemky. Slavnostní nálada s příchutí napětí, podpora spolužáků i pedagogů. Tím všímje okořeněná maturitní atmosféra v budově Gymnázia Joachima Barranda.

Vysoká administrativní zátěž. Tak shodně hodnotí státní maturity ředitelé středních škol Berounska. „V porovnání s minulými roky je letošní maturitní zkouška velmi dlouhá. Máme za sebou několik měsíců práce, které jsme věnovali přípravám,“ konstatoval ředitel Gymnázia Joachima Barranda Beroun Stanislav Lidinský.

Na berounském gymnáziu jsou maturitní zkoušky v plném proudu. „Ústní zkoušky jsme zahájili minulé pondělí a v současném týdnu v nich pokračujeme,“ uvedl ředitel a dodal, že písemná část načne 30. května.

Studenti čtvrtých ročníků hořovického gymnázia mají ještě několik dnů na to, aby zdokonalili své vědomosti. „S maturitou začínáme až
v pondělí. Ústní i písemná část zkoušky tak na sebe plynule navazují,“ vysvětlil ředitel Gymnázia Václava Hraběte Hořovice Jiří Vlček.

„Přípravy byly neobyčejně složité, jsme zavaleni administrativou. K dnešku jsme museli vytisknout přes tři tisíce stránek, a to ještě není všechno. Jedná se například o protokoly a pracovní listy pro studenty,“ upřesnil včera ředitel hořovického gymnázia.

Zástupci centra pro zjišťování výsledků vzdělávání Cermat by měli odeslat vysvědčení státních maturit na střední školy do pátku
17. června. Střední školy jsou povinny je studentům vydat do 20. června.