Lidé se vlakem ve čtvrtek 16. června od půlnoci do půlnoci nikam nedostanou. „Stávka se dotkne již vlaků, které odjíždějí po půlnoci. Nepojede například ani vlaková souprava, která vyjíždí z pražského hlavního nádraží v 00:15 a do Berouna přijíždí v 01:04 hodin,“ upozornil za České dráhy Petr Šťáhlavský a doplnil, že z technických důvodů nebude možné zajistit po dobu stávky náhradní dopravu.

Cestující se bouří. „Je to vydírání a já s takovým postupem nesouhlasím,“ řekla Deníku paní Jana, která jezdí vlakem z Řevnic do Berouna každý den do zaměstnání.

České dráhy slibují, že jízdné cestujícím vrátí. „Veškeré uznané návratky za úplně nebo částečně nevyužité jízdenky, místenky a příplatky na vlaky jedoucí v době konání stávky nebo platné v den konání stávky se uskuteční bez srážek,“ sdělil Petr Šťáhlavský. „Protože se stávky mohou účastnit i pokladní ve stanicích, doporučujeme uplatnění návratků ve dnech mimo čtvrtek 16. května,“ doplnil Šťáhlavský.

Autobusy městské a příměstské dopravy firmy Probo Bus Beroun se ke stávce nepřipojí. Za přepravní firmu, která provozuje autobusovou dopravu po obcích na Berounsku, Hořovicku, ale i do Prahy, to potvrdil Vladimír Káš.

„Naše autobusy budou jezdit podle platných jízdních řádů,“ řekl Káš s tím, že se ale může stát, že některé spoje do určeného místa nedorazí, a nebo přijedou se zpožděním v případě, že budou hlavní tahy, jako je třeba dálnice D5, blokované.