Delší fronty na přepážkách nejsou nyní výjimkou. „Jsem někdy překvapená. Minulý týden jsem přišla na řadu až po třiceti minutách,“ uvedla důchodkyně z Berouna. Prodlouženou provozní dobu však lidé nevyužili. „V předvánočním období jsme pro veřejnost rozšířili sobotní otevírací hodiny berounské i hořovické pošty. O tuto možnost měli zájem spíše hořovičtí zákazníci. Tam jih první prosincovou sobotu dorazilo několik desítek. Naopak Beroun v rozšířené otevírací době eviduje v tento den pouze šest zákazníků,“ konstatovala Zuzana Veselá.

Dalším předvánočním dárkem České pošty je víkendové doručování balíků. „Od poslední listopadové soboty jsou lidem balíky předávány i
v neděli. Úspěšnost jejich doručení je oproti pracovnímu týdnu mnohem vyšší. Je znát, že jsou o víkendu lidé doma,“ sdělila vedoucí berounské pobočky.

Změnu pocítili i klienti pošty. „Vloni jsem měla s předáváním balíků špatnou zkušenost. Trvalo velmi dlouho, než jsem byla o zásilce informovaná. Letos je vše jinak. Balík jsem si mohla vyzvednout dva dny poté, co mi byl odeslán,“ uvedla Stanislava Chalupová z Berouna.

Na poště se hromadí nevyzvednuté balíky. „Vracíme je zpět odesílatelům z několika důvodů. Buď si adresát zásilku nevyzvedne v odběrní době, nebo ji přímo odmítne. Jsou ale i lidé, kteří si na dobírku objednají mnoho zásilek, a nevyzvednou si je vůbec, nebo si požádají o prodloužení odběrní doby,“ upozornila Zuzana Veselá.