Jedná se o lokality Na Parkáně, Městská Hora, Zdejcina, Průběžná a Zavadilka. Děvčata a kluci si na nových herních prvcích měli hrát už během prázdnin, problémy s ověřováním dotací po zatčení Davida Ratha ale nakonec opravy pozdržely.

Slavnostní otevření se tak uskutečnilo až tento týden. Slavnostní předání areálu dětem se uskutečnilo na hřišti Na Parkáně, které doznalo velkých změn.

„Šampaňským – ovšem nealkoholickým – si tentokrát přiťukly děti z místních mateřských škol, které atrakce hned vyzkoušely. K dispozici tu mají dvojhoupačku, houpadla, kladinu, pískoviště i malovací tabuli," vyjmenovala změny na hřišti mluvčí radnice Pavla Švédová. Původně v těchto místech přitom bývalo jen pískoviště.

Na opravu pěti dětských hřišť získal Beroun evropskou dotaci 2,12 milionu korun. „Ze svého rozpočtu se na opravě podílel půl milionem korun," uvedla starostka Šárka Endrlová.

Na každém hřišti najdou návštěvníci provozní a návštěvní řád. „Žádáme všechny, aby jej respektovali a dodržovali. Prosíme, chovejte se na hřištích slušně a využívejte je pouze k tomu účelu, pro který jsou určena," vzkazují všem uživatelům hřišť zástupci města.

Návštěvní doba hřišť je od května do září 8 – 20 hodin, od října do dubna 9 – 16 hodin.