„Koupaliště jsme otevřeli už v červnu, ale pak přišlo ochlazení a my ho opět zavřeli. Znovu jsme ho otevřeli v úterý. Lidé chodí už od rána, ale největší nápor čekáme během prodlouženého víkendu. Má být krásně, tak uvidíme, kolik lidí se k nám přijde vykoupat," poznamenal za provozovatele městského koupaliště ve Zdicích Miloslav Růžička.

Do Zdic se jezdí už několik let koupat i lidé z Berouna, a to i přesto, že má město vlastní venkovní koupaliště.
„Mně se tady líbí a z Berouna je to do Zdic kousek. Zdejší koupaliště je veliké. Je tady prostorný bazén a vůbec je to tady takové příjemné," konstatovala Jana Sehnoutková z Berouna.

Berounské venkovní koupaliště na Velkém sídlišti je zatím zavřené. Příznivci koupání si budou muset ještě pár dní počkat. Areál musel být uzavřen kvůli havárii a následné opravě výtlačných trysek. Ale jeho otevření se dá očekávat do konce týdne.

„Zítra nám přijdou výsledky kontroly kvality vody. Pokud budou v normě, koupaliště se otevře v pátek," uvedl správce areálu.
V horkých dnech tak mají obyvatelé Berouna možnost využití krytého bazénu Tipsport Laguny, kde jsou přes prázdniny atrakce otevřeny už od 10 hodin každý všední den mimo pondělí, plavecký bazén a fitness je k dispozici už od 8 hodin taktéž každý všední den mimo pondělí. Víkendová a pondělní otevírací doba se nemění.

Ti praví otužilci se pak mohou ochladit přímo v řece, například u hýskovského jezu je příjemné koupání. Je zde i občerstvení.
Ti, kdo dají přednost koupališti ve Zdicích, mohou na koupaliště přijít už od 10 hodin ráno. Od července je koupaliště otevřeno až do 19 hodin.

Celodenní vstupné je pro dospělého člověka 95 korun. Děti do patnácti let zaplatí 45 korun a děti do šesti let 15 korun. Provozovatelé zdického koupaliště nabízejí i rodinné vstupné, které je ve výši 210 korun na celý den.
Kdo bude chtít ušetřit, může si pořídit permanentku. Dospělí za ni zaplatí 700 korun a děti 350 korun. Rodinná permanentka stojí 1500 korun.

Koupaliště ve Zdicích bylo po několika dlouhých letech znovu otevřeno pro veřejnost v pátek 1.července 2011. To znamená, že ve středu zahájilo po rozsáhlé rekonstrukci už svoji jubilejní pátou sezonu. Jeho provozovatelé zaznamenali v těch nejteplejších dnech uplynulých let v návštěvnosti několik rekordů. Prozatímní rekord v návštěvnosti areálu zdického koupaliště je cca 1200 lidí. Letos jich na koupaliště chodí prozatím jen stovky.