„Musí nám samozřejmě přát počasí,“ potvrdil ředitel Berounské sportovní Antonín Marx.

Fotogalerie: Rekonstrukce ulice Karla Čapka v Berouně

Areál koupaliště prošel minulý rok rozsáhlou rekonstrukcí, která vyšla na 42 milionů korun. „Dlouho jsme nevěděli, jak to s letošní sezónou dopadne, obzvlášť na jaře ty prognózy nevypadaly vůbec dobře, takže jsme se nepouštěli ani do rozsáhlejších úprav. A vlastně i proto, že jsme měli loni otevřeno jen půlku sezóny, zrenovovaný areál svým způsobem stále testujeme,“ upřesnil Marx.

Ovšem pár novinek na návštěvníky přece jen čeká. Například horní odpočinková louka dostala nový chodník v místě, kde návštěvníci trávník nejvíce vyšlapali. „Chceme počkat ještě jednu sezónu, abychom mohli identifikovat další možné úpravy,“ řekl ředitel s tím, že areál by se v budoucnu mohl dočkat nových bezpečnostních boxů či dalšího zvelebování odpočinkových ploch.

Nový provozovatel bistra

Další změnou je nové bistro. „Letos jsme se občerstvení rozhodli pronajmout provozovateli restaurace Pizzerie u Alfa. Bude zde například točená zmrzlina, čtyři druhy limonád, pivo a celkově větší sortiment,“ dodal Antonín Marx.

Berounské koupaliště nabízí návštěvníkům dva hlavní bazény. Jedná se o zážitkový bazén s vodními atrakcemi pro větší děti a dospělé. Je zde k dispozici divoká řeka či houpací bazény a v druhé části jsou čtyři plavecké dráhy, které mají délku zhruba 20 metrů. Nejmenší návštěvníci si mohu užít dětský bazén s brouzdalištěm, vodními děly či chrličem vody. „A třetí částí jsou tobogany. Jeden klasicky zatočený a druhý je rychlá skluzavka kamikadze. Oba mají dojezdy do samostatných van,“ doplnil ředitel.