Zatímco všichni ostatní se do Laguny budou moci dostat až příští týden, Berounský deník nahlédl do areálu právě ve chvíli, kdy pracovní úsilí bylo v plném proudu.

A ani letos se během celého sanitárního týdne zaměstnanci nezastaví.

„Prostory Tipsport Laguny Beroun malujeme, a to především nejvíce vytížená místa. Seřizovat se budou dveře do převlékacích kabinek a údržba čeká i toalety," sdělil za berounskou Lagunu Antonín Marx. Podle jeho slov jedním z největších zásahů prošly dveře ze šaten do dámských a pánských sprch. „Oboje dveře se vybouraly a nyní se budou zasazovat nové hliníkové protipožární dveře," zdůraznil Antonín Marx.

Zajímavý pohled nás čekal při vstupu do relaxační části bazénu. Voda je nyní zcela vypuštěná a údržbáři se vrhli na nutné opravy. „Mění se zde silikony. V dětském bazénu se upravuje takzvaná červená řeka. Ta bude možná ještě v průběhu příštího týdne pro veřejnost uzavřená, dětský bazének ale bude v provozu bez omezení. Kompletně se vyčistily skluzavky a tobogány, přebrousili jsme zábradlí a mění se silikony tak, aby bylo vše čisté. Také se mění část stropu v parní kabině. Revizi čeká například i čipový systém," doplnil výčet prací Antonín Marx. V druhé polovině týdne se začnou čistit bazény tak, aby se vše stihlo do pondělí.

Jediný bazén, který není v rámci sanitárního týdne vypuštěný, je plavecký bazén. „Díky nové čistící technologii, kterou využíváme od prosince loňského roku, jsme mohli nechat pětadvacítku napuštěnou. Doporučila nám to hygiena s tím, že tento bazén lze s použitím této technologie měnit jednou za dva roky," konstatoval Antonín Marx s tím, že ve všech bazénech se samozřejmě mění voda průběžně i s ohledem na počet návštěvníků.
Během sanitárního týdne jsou do práce zapojení všichni, včetně plavčíků. Tlačí je totiž termín. V pondělí bude provoz v Tipsport Laguně Beroun opět zahájen podle otevírací doby, na jakou jsou jeho návštěvníci zvyklí.