Téměř dvě stovky kluků a holek se s úspěšným sportovcem, který získal zlatou medaili v desetiboji v roce 1992 v Barceloně, sešly v berounském kině. Setkání odstartovalo na Berounsku akci s názvem Odznak všestrannosti olympijských vítězů.

Robert Změlík školákům vyprávěl příhody nejen z příprav na olympiádu, kdy musel trénink propojit i s přípravou do školy, ale děti si od něj vyslechly i cenné rady, jak dosáhnout úspěchu nejen ve sportu, ale například i v matematice.

Prostor dostaly i děti. S mikrofonem v ruce se Roberta Změlíka ptaly na to, co je nejvíce zajímalo. „Počítal jste například i s tím, že nebudete moci sportovat? Měl jste připravenou náhradu?" zajímala se Julie Šimůnková z devátého ročníku 3. základní školy v Berouně.

Okresní kolo soutěže začíná v jarních měsících. Už včera si ale mohli žáci vyzkoušet například trojskok, což je jedna z dvanácti disciplín Odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

Školáci z Berounska budou bojovat o získání odznaku, a to jak jednotlivci, tak i družstva. Jednotliví soutěžící sbírají body dle bodovacích tabulek. V září 2013 se pak v Praze na Strahově na stadionech Rošického a Přátelství utká čtyřiadvacet nejlepších chlapců a dívek z každého ročníku.

Město Beroun je partnerem městského a okresního kola, které se bude konat v březnu a dubnu. „Věříme, že plnění Odznaku všestrannosti bude motivovat mnoho dětí i nesportovců k tomu, aby trénovali na všechny disciplíny a průběžně sledovali, jak jejich fyzická zdatnost postupně stoupá," uvedl místostarosta Patrik Brodan.