Snahou je postupně opravovat všechny komunikace. „Preislerova a Kollárova jsou o to důležitější, že se nacházejí u jedné z našich škol a díky dotaci je můžeme kompletně zrekonstruovat na míru dnešním potřebám," řekla starostka Berouna Šárka Endrlová. Připomněla, že také o okrajové městské části se současné vedení od počátku zajímá. „Na Jarově se toho podařilo v posledních letech více a oprava průtahu je jakousi třešinkou na dortu."

Podle slov mluvčí berounské radnice Pavly Švédové provede stavební práce firma Berger Bohemia, která zvítězila ve výběrovém řízení. Na přelomu července a srpna s ní bude uzavřena smlouva, 1. srpna pak bylo předáno staveniště a následně vypuknou stavební práce.

„Začnou v ulicích Preislerova a Kollárova, a to z toho důvodu, aby se podařilo co největší rozsah prací provést před začátkem školního roku. Kvůli rekonstrukci, která zahrnuje i vybudování několika vodovodních přípojek a rekonstrukci plynového potrubí v Kollárově ulici, se budou komunikace postupně během oprav po nejnutnější dobu uzavírat," dodala Pavla Švédová.