Autobusová linka 394 ze Zdic do Nových Butovic v Praze posílila o spoje v sobotu dopoledne a v neděli odpoledne v úseku z Králova Dvora, přes Beroun do Prahy.

Linka 526 z Bzové do Zdic jezdí ráno kvůli požadavku z obce Hředle o pět minut dřív. Ze zastávky Hředle tedy nevyjíždí v 7.30 hodin, ale už v 7.25 hodin.

Většina spojů linky 531 z Hořovic do Příbrami v pracovních dnech jede pouze do zastávky Příbram Archiv.

PID.
V Praze a středních Čechách se změní jízdní řády. Přinášíme podrobný přehled

Polovina vlaků S7 z Řevnic do Prahy je ve špičkách pracovních dnů zkrácena kvůli omezené průjezdnosti výtoňského mostu. Vlaky končí na Smíchovském nádraží a nezajíždí na zastávku Praha hlavní nádraží.

Další změny na železnici nastanou 29. ledna v úseku Karlštejn - Beroun. „Budou zde zahájeny denní výluky s jednokolejným provozem, a to v čase od 9 do 19 hodin. K omezení provozu dojde z důvodu stavebních prací, konkrétně se jedná například o stavbu základů, kácení zeleně, těžení materiálu po předchozím čištění kolejového lože atd.,“ řekla Nela Eberl Friedová ze Správy železnic.

Ilustrační fotografie.
Které vánoční cukroví máte nejraději a nesmí chybět na vašem svátečním stole?

Po dobu výluk budou zrušeny osobní vlaky mezi stanicemi Karlštejn - Beroun a nahrazeny rychlíkem z Plzně, který bude stavět ve stanicích Srbsko a Karlštejn jako náhrada za osobní vlak. Pouze před polednem pojede mimořádně osobní vlak, protože rychlík nejezdí.

„Rychlíky dotčené výlukou pojedou jen do a ze stanice Smíchovské nádraží,“ dodala Friedová.