Bezdomovci ho využili poprvé v noci na včerejšek „Denní stacionář berounského komunitního centra má nyní krizový noční provoz. Potřebným je otevřený od osmnácti hodin do šesti hodin do následujícího rána. Hned první noc ze čtvrtka na pátek přijalo pomoc osmnáct lidí,“ uvedl vedoucí terénního programu Farní charity Beroun Jakub Dutka.

Teplá židle ochrání lidi před nebezpečím, které jim ve vysokých mrazech hrozí. Tato pomoc přesahuje hranice Berouna, dozvědí se o ní například i bezdomovci v Hořovicích. „Za farní charitu máme na starosti region Berounska a Hořovicka. Snažíme se lidi kontaktovat a pomáhat jim, a to především ve větších obcích. Tam je výskyt těch, kteří naši pomoc potřebují, největší. Jednou týdně jezdíme právě i do Hořovic,“ vysvětlil terénní pracovník Farní charity Beroun.

I sami Hořovičtí se snaží pomoci lidem, kteří nemají vlastní střechu nad hlavou. „Dohodli jsme se s místními policisty a hasiči, že nás budou o těchto případech informovat. Problém mohou pak řešit i pracovníci našeho sociálního odboru,“ konstatoval starosta Hořovic Ondřej Vaculík. „V Hořovicích můžeme poskytnout přístřeší v holobytech. Jeden byt totiž zůstal volný pro tyto účely,“ doplnil za Hořovice starosta města.

Služba Teplá židle je financovaná po dohodě městem Beroun a Terénní program finančně podporuje Individuální projekt Středočeského kraje.