Jedním z nich je Jiří Pergl, který založil charitativní nadaci One more day for children. Tato organizace pomáhá dětem v oblasti Mount Kenya region, Laikipia, Samburu a Isiolo kraj v Keni.

Děti v této oblasti jsou velmi vyhladovělé, nemocné a umírají nejen na HIV. Jiří Pergl prostřednictvím nadace mimo jiné zprostředkovává i adopci na dálku. Do současné doby se mu podařilo zajistit již kolem 100 adopcí. 

Další člověk, který úspěšně propojuje Beroun s africkou Keňou, je Viktor Korček. Ten se kromě jiného zasloužil o vznik česko – keňské smíšené obchodní komory, která má sídlo právě v Berouně.

Minulý týden do města přijel s Viktorem Korčekem Arown Suge, velvyslanec keňské ambasády z Haagu, která je zplnomocněná i pro Českou republiku. „Navštívili jsme sklárnu Rückl v Nižboru. Vzácný host potvrdil velký potenciál českého krystalu na afrických trzích,“ uvedl Viktor Korček, který celou misi keňského velvyslance v České republice organizoval.

„Keňský vyslanec Arown Suge byl okouzlen údolím Berounky a městem Berounem samotným. Vyjádřil přání navštívit berounskou radnici oficiálně na své další misi a nastartovat spolupráci i s místními firmami,“ zdůraznil Viktor Korček.

To by pro místní firmy mohl být významný průlom. Keňa je totiž podle slov Viktora Korčeka obchodním lídrem Východoafrické unie, která nabízí našim podnikatelům ekonomický trh o velikosti zhruba 140 milionů spotřebitelů.