Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude ve Středočeském kraji v pátek 5. července oblačno až polojasno a večer se místami dokonce i vyjasní. Teploty se budou pohybovat mezi 22 a 25 stupni Celsia a foukat bude mírný západní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, který bude večer slábnout. Stejný výhled má pro Berounsko i portál Yr.no, známý v Čechách jako Norové. Ten předpovídá také oblačno až polojasno a maximálně 23 stupňů Celsia.

V sobotu 6. července můžeme čekat výrazné oteplení. Nejvyšší denní teploty mohou vystoupat na 30 až 34 °C. Večer se ale od západu přiřítí přeháňky nebo bouřky, které budou ojediněle i silné, které vzduch opět ochladí. V neděli 7. července už tedy nečekejme tropické počasí. Bude oblačno až zataženo a i v tento den můžeme na většině území čekat déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Teploty se budou ophybovat mezi 19 až 23 stupni.

Nestálost počasí bude pokračovat i na začátku příštího týdne. V pondělí 8. července má být dle ČHMÚ polojasno až jasno a nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 23 až 26 stupni. V úterý pak teploty opět vystoupají až ke třicítce.

Doporučujeme se tedy obrnit trpělivostí, opalovacím krémem i deštníkem.

Mohlo by vás zajímat: V Hořovicích se natáčí seriál Děcko. Filmaře jsme zastihli v parku

V Hořovicích se natáčí seriál Děcko. Filmaře jsme zastihli v parku | Video: Deník/Jana Hájíčková