„Nechme na ředitelích, jimž nemáme kompetenci něco nařizovat, ať si vyhodnotí situaci. Pokud by naznali, že je to vhodné, mohou ředitelské volno vyhlásit,“ připomněla mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová, že doporučení k jednotnému postupu ve středních Čechách neexistuje a případná rozhodnutí o případném zrušení výuky se mohou lišit podle poměrů v konkrétním regionu a na konkrétní škole.

Na berounském gymnáziu Gymnázium Joachima Barranda se oproti většině pražských škol do lavic usedne. „Středočeský kraj, jako náš zřizovatel, žádné doporučení středním školám nevydal. Normálně v pondělí a úterý budeme učit,“ uvedl ředitel zařízení Stanislav Lidinský.

EDUbus na berounské druhé základní škole
PODÍVEJTE SE: Děti experimentovaly se suchým ledem. Do Berouna zavítal EDUbus

Ani na Jungmannově základní škole v Berouně nebudou nechávat příští týden v pondělí a úterý děti doma. „Situace na škole není taková, aby bylo nutno vyhlašovat ředitelské volno,“ odvětil na dotaz stručně ředitel Ivan Souček.

Stejnojmenná základní škola v Králově Dvoře, kde jim před týdnem skončila karanténa s jednatřiceti žáky, také s volnem nepočítá. „Za současné situace ředitelské volno na příští týden není potřeba,“ konstatoval ředitel školy Evžen Krob.

Berounská druhá základní škola v ulici Preislerova také nenechá žáky doma. Podobně jako v Králově Dvoře i zde se nedávno vrátili žáci z karantény. „Do školy se nám vrátilo pět tříd a situace je momentálně dobrá. Nemáme tedy důvod ředitelské volno vyhlašovat,“ řekl ředitel Pavel Herold.

Vítr na Berounsku.
PODÍVEJTE SE: Silný vítr nešetřil ani Berounsko

Na druhou stranu, i přestože je stav na berounském Střední odborné škole a Středním odborném učilišti v Hlinkách dobrá, žáci a studenti zůstanou celý příští týden doma. Mírně se tam potýkají s virózou v učitelském sboru. „Co se týče nemoci žáků na covid, respektive karantény, situace na škole je příznivá. Přesto jsem na 25. a 26. října vyhlásila ředitelské volno z důvodu narůstající epidemie a respiračních onemocnění především u pedagogů,“ vysvětlila ředitelka školy Eva Jakubová.