Podle hygieniků zhoršující se epidemiologická situace v regionech ve Středočeském kraji, a tedy i v Berouně, souvisí se situací v Praze a v řadě parametrů ji kopíruje. Vůbec nejhorší situace je ale v rámci kraje právě na Berounsku. Zde sice za čtvrtek přibylo jedenáct nakažených, zatímco na Kladensku 23, ovšem zásadní je informace v počtu nakažených na 100 tisíc obyvatel.

„Nejvyšší přírůstky nově diagnostikovaných registruje okres Beroun, a to 93 na 100 tisíc obyvatel. S výjimkou Kolína posoudila krajská hygienická stanice epidemiologickou situaci těchto okresů jako počínající komunitní přenos nákazy. U hodnocených okresů je registrován i zásah seniorních skupin obyvatel, tento avšak v čase neeskaluje a pro věkovou kategorii 65 plus nepřesahuje deset až jedenáct procent celkové zátěže,“ uvedli hygienici v odůvodnění, proč Berounsko svítí oranžovou barvou.

V Berouně jsou kvůli pozitivnímu testu na nemoc covid-19 v karanténě žáci jedné ze tříd Základní školy v Berouně v Preislerově ulici a také žáci jedné třídy ze Základní školy Wagnerovo náměstí. Karanténa by měla skončit 14. září. V karanténě jsou i žáci jedné ze tříd na ZŠ Králův Dvůr, Jungmannova, a také třídy ZŠ Loděnice. V karanténě je zatím i pedagogický sbor SOŠ Hlinky.