V Berouně je uzavřena od 1. dubna ulice Krátká, vyměňuje se zde vodovod. Opravy by měly skončit 19. dubna. Stavbu je možno objet přes ulice Pod Studánkou, Lomená a Zahořanská.

Další uzavírka čeká na řidiče, kteří míří do obce Černín. Je zde nestabilní svah a provádí se jeho zabezpečení. Silnice II/236 a III/2362 přímo v obci jsou uzavřené až do 18. července. Doporučené objízdné trasy vedou Zdicemi ulicí Husova a Královým Dvorem ulicí Tyršova (po silnici na Svatou). „Tato oprava nás vyjde na 6,7 milionu korun," uvedla tisková mluvčí Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje Petra Kučerová.

Jedním jízdním pruhem se jezdí z Berouna na Zdejcinu po silnici III/1166 , provoz řídí semafory. Důvodem tohoto omezení provozu na silnici je havarijní stav silničního násypu, který bude opravovat Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje. Uzavírka by měla skončit na konci roku.

Semafory na Zdejcinu | Video: Hájíčková Jana

Od 2. dubna do konce května je uzavřena ulice Na Bráně v Neumětelích, kde se buduje vodovod a přípojky. Objízdná trasa vede přes Lážovice. V květnu se stavba přesune podél fary, kde budou provoz řídit semafory. Až do 15. května se opravuje silnice v Karlštejně. Jedná se o úsek od Muzea Betlémů až k hradu.

A dobrá zpráva na závěr. Uzavírka silnice III/11618 z Korna do Krupné, která se bezmála půl roku objížděla přes Dolní Vlence, skončila 1. dubna a již je plně průjezdná.