Silničáři a pracovníci technických služeb mají díky sněhu další perné směny. 

A věříte, že se z toho někteří radují? "Mně sníh rozhodně nevadí, mám to rád. Vždyť se podívejte, jaká je to krása," rozplýval se nad sněhovou nadílkou zaměstnanec technických služeb, který v úterý ráno na berounském náměstí odklízel sníh z chodníků. Jeho kolegyně nad ním jen s úsměvem kroutila hlavou: "To je celý on," smála se. 

Menší pochopení pro sníh měl řidič přepravní společnosti pan Michal. "Je to hrůza. Rozvážet balíky v téhle slotě je spíš za trest. A to jsem si zrovna před několika dny s kolegou říkal, jak byla ta zima mírná a že už to snad do jara vydrží," rozčiloval se řidič z povolání. Podle něj je nehorší ztráta času. "Musíte jezdit pomaleji, než jindy. Takže rozvoz balíků vás bude stát víc času, než obvykle. A to se můžu jen modlit, aby byly všude cesty přístupné," dodal pan Michal. 

Problémy sníh nadělal nejen na silnicích řidičům, ale i cestujícím ve vlaku. Problémy nastaly například na trati mezi Berounem a Karlštejnem. 

Se sněhem si také museli poradit na všech místech Hostomicka a Hořovicka. Hostomičtí hasiči vyjížděli k prověšeným kabelům k Zátoru. Hostomice na náměstí navíc padaly větve zatížené sněhem.

V Žebráku vyjela technická četa do ulic už v pondělí večer. Do strojů pak usedla v úterý ráno ve čtyři hodiny. Důkazem toho, že úklid sněhu někdy komplikují řidiči, byl v úterý ráno chodník k hořovické nemocnici, kde bylo zaparkované auto.