Berounsko/ Před Vánoci musí lidé však počítat s tím, že doručování balíků může být o několik dní delší, než v jiném období. „Vloni jsem si na internetu objednala dárek pro syna, došel však až po svátcích,“ vzpomíná na nepříjemnou zkušenost Jana z Hořovic.

Část zásilek z internetových obchodů doručuje Česká pošta. Její pracovníci doporučují, aby si lidé dárky objednávali včas, nebo připlatili za obchodní balík, u něhož je garantovaná doba dodání.

Česká pošta hodlá rozšířit doručování v předvánočním období i na víkendové dny. „Doručovatelé budou roznášet zásilky i v sobotu a v neděli. Jednak tím výrazně posílíme doručování a je větší šance, že lidé budou v tuto dobu doma,“ popsala tisková mluvčí České pošty Dita Václavíková.

Pošťák zazvoní se zásilkou opakovaně. „Jestliže lidé nebudou při první návštěvě doručovatele doma a najdou ve schránce výzvu k vyzvednutí, nemusí hned chodit pro zásilku osobně. Mohou na poštu zavolat a pracovník pošty se pokusí o předání ještě jednou,“ vysvětlila tisková mluvčí pošty.

V mimořádně vytížených lokalitách regionu prodlouží Česká pošta před svátky otevírací dobu. „Ve chvíli, kdy budou mít zákazníci větší zájem o vyzvednutí zásilek a začnou se na poštách tvořit velké fronty, předpokládáme, že otevírací dobu prodloužíme,“ uvedla Dita Václavíková
s tím, že bošta posílí i třídění balíků.