„Na silvestrovské oslavy jsem připravený. Letos jsem si pořídil několik rachejtlí a barevné petardy. Za vše jsem utratil šest set,“ prozradil sedmnáctiletý Karel Novák z Berouna.

Lidé nakupovali méně už na Mikuláše. "V loňském roce byl větší prodej i před Vánoci. Letos očekáváme největší zájem na Silvestra,“ konstatovala vedoucí berounské prodejny drogistického zboží Jarmila Karadiová.

Lidé nakupují méně a dokonce petardy pořizují jako dárek. „To se v minulých letech nestávalo. Zábavnou pyrotechniku si kupující pořizovali jako doplněk, letos jsme se setkali s tím, že si ji například v hodnotě tisíc korun pořídili jako vánoční dar,“ uvedl další prodejce.

Nabídka pyrotechniky je pestrá, na pultech se objevují dětské petardy i výrobky, které jsou určené pro osoby starší osmnácti let. „Prodáváme pyrotechniku první třídy, která je určena malým dětem. Jsou to například bouchací kuličky, které nedrží při výbuchu děti v ruce,“ vysvětlil prodejce.
Kvalitu výrobků střeží inspektoři. „Kontrole se musíme podrobit každým rokem. Inspektory především zajímá, zda nejsou výrobky poškozené, nebo jestli nemají prošlou dobu spotřeby,“ uzavřela Jarmila Karadiová.