Mnozí se v noci z pátku 6. srpna na sobotu moc nevyspali. A to hlavně v těch lokalitách, kde se voda v posledních měsících či letech z břehů vylila. „Vzbudila jsem se pětkrát. Chodila jsem se dívat, zda se potok opět rozvodnil,“ uvedla paní Svobodová z Bykoše, jejíž dům byl vytopený již několikrát.

Voda Bykošké v sobotu naštěstí neohrozila. Stoupající toky hlídali lidé i na jiných místech regionu. V Lochovicích se zvedala například Litavka a napjatí byli i obyvatelé Stašova. Na Hořovicku se postupně zvyšovala i hladina Červeného potoka.

I když do sobotního večera voda přímo velké škody na majetku nenadělala, o finanční prostředky přišli pořadatelé kulturních akcí. Ztráty hlásí pořadatel oblíbené Koniny, která se koná od soboty do neděle na Točníku. „Akci jsme nezrušili, pouze jsme ji přizpůsobili počasí. Někteří lidé přišli i v dešti, chtěli jsme, aby si den na hradě všichni užili. Sobotní návštěvnost se však rovnala desetině předchozích ročníků. Předpokládáme, že budeme mít potíže s proplácením účinkujících,“ popsal sobotní akci na hradě Václav Staněk.

Točník hlásí i další ztráty kvůli zrušeným kulturním akcím. „Pod hradem se dnes měly představit hudební skupiny z Islandu. Měl to být mimořádný zážitek, akce se však kvůli počasí musela zcela zrušit,“ konstatoval kastelán hradu Točník Petr Zemánek s tím, že hudební skupiny bude muset pořadatel i tak zaplatit.