Už v pondělí zablokovaly úsek mezi Žebrákem a Tlusticí. Nákladní vůz také zatarasil silnici z Hořovic na Příbram. A problémy přibývaly.

V úterý odpoledne byla přibližně na hodinu neprůjezdná silnice mezi Koněprusy a Lážovicemi. Na křižovatce u Suchomast uvízl před 18. hodinou kamion. „Zabloudil jsem. Nepodačilo se mi v Králově Dvoře najet na dálnici a pokračovat do Prahy. Vůbec nevím, kde se právě nacházím,“ uvedl zklamaný řidič z Liberce, který se chtěl na křižovatce u Suchomast otočit a vrátit se na dálnici do Berouna.

„Určitě spadne do příkopu, uvidíme kde,“ komentoval jeden z řidičů, který musel zastavit v koloně před kamionem. Do několika minut se jeho slova téměř naplnila. Kamion sice neskončil v příkopu, ale při otáčení zůstal viset na mírném kopci. Zablokoval tak silnici od Koněprus, Bykoše, Měňan i Suchomast.

Nepříjemnou situaci vyřešil starosta Suchomast Josef Štěpnán. Na místo poslal jeden traktor. Ten s pětadvacetitunovým kolosem ani nehnul, musel přijet další traktor. Další problémy nastaly, když řidič kamionu nevěděl, kam připevnit tažné lano.

S vyproštěním pomáhali lidé, kteří měli za sebou nejen svůj pracovní den, ale další hodiny prohrnovali komunikace v Suchomastech. Navíc kamion nebyl prvním vozem, kterému pomohli s rozjezdem na kluzkém povrchu. „Museli jsme vytáhnout i zapadlou cisternu od místní čističky,“ sdělil Štěpán ze Suchomast.

Mnoha řidičům se po vyproštění kamionu u Suchomast ulevilo a po téměř hodinovém čekání v koloně mohli vyrazit ke svým domovům. Jenže u Lážovic je čekala další překážka. Přes silnici stál další kamion, tentokrát s ním přijel řidič ze Strakonic. „Na pomoc čekám už pět hodin. Co nejdříve by však měla přijet asistenční služba,“ řekl muž. V tomto případě však mohli řidiči osobních vozů kolem nákladního vozu projet.