Zda patříte mezi ty šťastné, kteří finanční podporu za první pololetí získají, poznáte podle toho, že vám částka bude vyplacena na účet, nebo budete vyzváni k jejímu vyzvednutí v pokladně kraje.

Splnění podmínek

„Žadatelé o stipendium Středočeského kraje na dojíždění do školy, kteří splnili požadované podmínky, dostanou finanční částku po zpracování doložených podkladů a rozhodnutí Rady Středočeského kraje automaticky na účet, nebo budou vyzváni k vyzvednutí v pokladně krajského,“ konstatovala za Středočeský kraj Markéta Vítková.

Dne 21. června schválila Radou kraje vyplacení prvních sto výplat žákovského jízdného. „O letních prázdninách bychom rádi vyplatili všechny odůvodněné žádosti o žákovské jízdné za první pololetí školního roku 2010/11. Zveřejňování seznamů proplacených žádostí neplánujeme,“ doplnila Markéta Vítková.

Druhá šance

Krajští úředníci prozatím nevyplatili všechny uznané žádosti o žákovské jízdné za první pololetí letošního školního roku.
Zájemci, kteří hodlají získat příspěvek za druhé pololetí, mají však na doručení potvrzení o školní docházce pouze dva týdny, a to do 15. července. Platí to jen pro ty, kteří do 18. března odeslali na kraj řádně vyplněnou žádost i poučení pro druhé pololetí.
Pokud si žáci nezajistili potvrzení o školní docházce za druhé pololetí letošního roku do konce června, mohou to napravit na začátku prázdnin. Například v Základní škole TGM Komárov jim potřebný doklad potvrdí až do 15. července, a to od 8 do 14 hodin.