Více v tiskové zprávě Českých drah:

Mezi Prahou a Berounem začnou výluky, výrazně ovlivní provoz osobních vlaků i rychlíků ve směru Plzeň a České Budějovice

V pondělí 11. července začne výluka na trati z Prahy do Berouna, protože Správa železniční dopravní cesty zahájí práce v úseku Praha-Radotín – Dobřichovice. Výluka potrvá až do pátku 5. srpna a ovlivní i vlakové spoje na trati Praha – Rudná u Prahy – Beroun. Navíc v době od 11. do 27. července se uskuteční další výluka mezi Zdicemi a Březnicí, a to ovlivní také spoje na trati Zdice – Protivín, tedy vlaky směřující do Příbrami
a Českých Budějovic. České dráhy připravily v souvislosti s výlukami opatření v železniční dopravě, včetně výlukových jízdních řádů, které jsou k dispozici na stránkách www.cd.cz.
Na trati 171 Praha – Beroun bude platit od 11. července do 5. srpna výlukový jízdní řád, kdy dojde ke změně jízd většiny vlaků. Rychlíky pojedou ze stanice Praha hl.n. a Praha-Smíchov ve směru Plzeň o 8 minut dříve, vlaky R 752 (normálně v 6:10 hodin z Prahy hl. n. do Chebu) a R 818 (normálně v 7:10 hodin z Prahy hl. n. do Železné Rudy) o 15 minut dříve a pojedou odklonem přes Rudnou u Prahy. V opačném směru přijedou vlaky do Prahy o cca 10 minut později.

Rychlíky Praha – Příbram – České Budějovice budou mezi 11. až 27. červencem 2011 (souběh s výlukou Zdice – Březnice) nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Praha-Smíchov – Beroun – Příbram – Březnice a opačně, v úseku Praha hl.n. – Praha-Smíchov budou odřeknuty bez náhrady. V době od 28. července do 5. srpna bude náhradní doprava pouze v úseku Praha-Smíchov – Beroun, pouze vlaky R 1241 (v 5:39 z Březnice do Prahy-Smíchova) a R 1256 (v 19:40 z Prahy-Smíchova do Březnice vyjma pátku a soboty) budou nahrazeny nadále v úseku Praha-Smíchov – Březnice.

Na spoje náhradní dopravy ve stanici Beroun bude čekat přípojný osobní vlak ve směru Plzeň, nejvýše však 10 minut po pravidelném odjezdu. Ve všech vlacích R a Ex jsou v úseku Praha – Beroun a opačně platné také jízdní doklady PID a dále ve všech vlacích v úseku Praha hl.n. – Praha-Smíchov platí jízdní doklady PID. Osobní vlaky jsou v omezeném rozsahu provozovány dle odlišného výlukového jízdního řádu, za vlak Os 8810 (v 6:15 hodin z Prahy hl.n. do Berouna) pojede autobus Praha-Smíchov – Praha-Radotín – Černošice – Dobřichovice. Na trati 172 Zadní Třebáň – Lochovice je upravena časová poloha většiny osobních vlaků tak, aby byla zajištěna návaznost na přípojné vlaky ve stanici Zadní Třebáň.

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:
Praha-Smíchov - vlevo od nádražní budovy v zastávkovém zálivu u tramvajové smyčky v ul. Nádražní
Praha-Radotín - před staniční budovou v zastávkovém zálivu "Nádraží Radotín"
Černošice - na zastávce BUS "Černošice, žel. st."
Dobřichovice - před nádražní budovou
Beroun - před nádražní budovou

Výluky v úseku Praha-Radotín – Dobřichovice na trati 171 Praha – Beroun ovlivní z důvodu jízd odkloněných rychlíků Praha – Plzeň spoje na trati 173 Praha – Rudná u Prahy – Beroun. Osobní vlaky Os 19900 (v 5:25 odjezd z Prahy-Smíchova do Berouna) , 19902 (v 6:25 odjezd z Prahy-Smíchova do Berouna) a 19907 (v 6:36 odjezd z Berouna do Prahy-Smíchova) budou v úseku Nučice – Beroun a opačně nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která pojede dle výlukového jízdního řádu. Z důvodu zrušení většího množství osobních vlaků v úseku Praha hl.n. – Praha-Smíchov budou ve všech vlacích v úseku Praha hl.n. – Praha-Smíchov platit jízdní doklady PID.

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:
Nučice – před staniční budovou
Nučice zastávka – u železniční zastávky
Loděnice – v obci na zastávce autobusů PID „Loděnice“
Vráž u Berouna – na zastávce autobusů PID „Vráž, rozc. k žel.st.“
Beroun-Závodí – ve směru Rudná u Prahy umístěna na zastávce MHD „Brožíkova“ (cca 100 metrů od staniční budovy), ve směru Beroun budou zřízeny dvě zastávky náhradní dopravy na zastávkách MHD „U Slavaše“ a „U černého koně“
Beroun – před staniční budovou

Na trati 200 Zdice – Protivín se v úseku Zdice – Březnice uskuteční výluka od 11. nepřetržitě do 27. července 2011. České dráhy proto musí přistoupit k následujícím opatřením:

Všechny rychlíky jsou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Praha-Smíchov – Beroun – Příbram – Březnice a opačně. Osobní vlaky jsou nahrazeny v úseku Beroun – Březnice a opačně, na trati 204 Březnice – Rožmitál pod Třemšínem v celé trase. Náhradní doprava je organizována podle výlukového jízdního řádu, odjezdy spojů náhradní autobusové dopravy ze stanice Praha-Smíchov jsou odlišné od normálního jízdního řádu a většina spojů odjíždí dříve!

Deset rychlíkových spojů ( R 1244 až 1254) pojede v úseku Březnice – České Budějovice o cca 20 minut později. U osobních vlaků Beroun – Protivín není ve stanici Březnice zajištěn přestup od spoje náhradní dopravy na vlak ve směru Protivín. Vybrané spoje náhradní dopravy za osobní vlaky Březnice – Beroun jedou ze stanice Lochovice do stanice Zdice přes stanici Hořovice, kde bude zajištěn přípoj na rychlíky ve směru Plzeň a Praha. Ve většině spojů náhradní dopravy je vyloučena přeprava jízdních kol.

Zastávky náhradní autobusové dopravy:
Praha-Smíchov - vlevo od nádražní budovy v zastávkovém zálivu u tramvajové smyčky v ul. Nádražní
Beroun, Zdice, Hořovice, Příbram, Březnice – před staniční budovou
Králův Dvůr – náhradní zastávka na zastávce MHD „Králův Dvůr, náměstí Míru“
Králův Dvůr-Popovice - na zastávce MHD „Králův Dvůr-Popovice, odbočka“
Libomyšl – na silnici u železničního přejezdu
Lochovice – na zastávce linkových autobusů “Lochovice, u závor“
Rejkovice – na zastávce linkových autobusů “Jince, Rejkovice, žel.st.“
Jince – na autobusové zastávce „Jince, žel.st.“ a na zastávce Jince, náměstí (odbavení jako ze stanice Jince)
Bratkovice – v obci na návsi
Milín – u přejezdu u železniční stanice a na zastávce ZZN (odbavení jako ze stanice Milín)
Ostrov u Tochovic – na autobusové zastávce "Ostrov" u rozcestí do obce
Tochovice – na rozcestí bezprostředně u staniční budovy
Zadní Poříčí – v obci na návsi a na křižovatce k žel. zastávce
Oslí – u žel. zastávky
Rožmitál pod Třemšínem – vedle nádražní budovy
Skuhrov pod Třemšínem – na zastávce BUS "Rožmitál p.T., Podhora" na hl. silnici
Přední Poříčí – mimořádná zastávka BUS "Březnice, Přední Poříčí" v obci (tarifní odbavení jako ze zastávky Zadní Poříčí)

Výlukové jízdní řády naleznou cestující na www.cd.cz ve složce www.cd.cz - Vlakem po ČR - Jízdní řád - Traťové jízdní řády, ve všech zastávkách a stanicích, informace poskytnou také operátoři Kontaktního centra Českých drah na nepřetržité lince 840 112 113.

Radka Pistoriusová
tisková mluvčí ČD