Zakládajícími členy skupiny byli sólový kytarista a kapelník Milan Vainer, druhou kytaru hrál Petr Ernest, basákem se stal Petr Fimon, motorem kapely byl bubeník Petr Ernest (Jeff) a za mikrofonem stála zpěvačka Lenka Němečková.

Kapela dostává nový náboj

Kapela se vyvíjela ve stylu melodické svižnější muziky a všichni členové pilně nacvičovali ve zkušebně a těšili se na první vystoupení. Záhy však kapelu opouští zpěvačka Lenka a do kapely přichází nová členka, mladá a nadějná Lucie Mičková. Kapela Ranydej tak dostává nový náboj a ubírá se směrem k tvrdšímu stylu hudby. Po několika měsících odchází další člen skupiny, a to bubeník Petr. Je ale velice brzy nahrazen novým „motorem“ Michalem Charvátem, který přichází ze skupiny Nightfall(revival NightWish) a dokonce se kapela rozrůstá o další zpěvačku Helenu Kreisingerovou.
V současné době hraje Ranydej v této podobě a na koncertech předvádí jen skladby z vlastní tvorby. Skupina je vybavena vlastní aparaturou o výkonu 2 x 2500 W, kterou obsluhuje mistr zvuku Luboš Vinař. O světelné efekty se stará technik a také manager kapely Petr Kočí.

Skupinapřipravuje CD

Za celé dosavadní působení má Ranydej za sebou mnoho koncertů nejen po okrese Beroun ale i například v západních Čechách a na Benešovsku.
Cílem do budoucna je příprava a vydání prvního CD, na kterém se již pracuje, účast na velkých festivalech, další koncerty a hudební soutěže. Touto cestou by kapela chtěla poděkovat také svým sponzorům a zvláště starostce obce Kotopeky a Tíhava paní Aleně Dolejší za velmi dobrou spolupráci. Ranydej také najdete na webových stránkách http://bandzone.cz/ranydej