Adventní program, který stejně jako rozsvícení vánočního stromu, pořádá Městské kulturní centrum Beroun, začne na vyzdobeném Husově náměstí v 16 hodin. Na facebookových stránkách MKC už potvrdilo 259 lidí účast a tisícovka má zájem. 


A co na účastníky letošního adventu v Berouně čeká? Jako první vystoupí Staročeští koledníci. Ty na pódiu před radnicí vystřídá muzikálový sbor Šárky Pexové Tadooba a v 16.40 hodin se představí pěvecký sbor Základní školy na Wagnerově náměstí.


Slavnostní rozsvícení vánočního stromu je plánováno na 17. hodinu. O světelné efekty se letos postará Petr Burian s firmou Spitfire. První adventní neděle skončí netradičně. Návštěvníky čeká představení Pražské zvonkohry Carillon.


Během nedělního programu v centru Berouna návštěvníci zhlédnou také třináctimetrové loutky divadla Kvelb – Naděje Zrození. Ani tentokrát nebudou chybět stánky s občerstvením. Novinkou bude prodej rybí polévky od místního řezníka. Další zajímavostí letošního berounského adventu bude kolotoč umístěný v horní části Husova náměstí. Ten bude pro děti k dispozici od první adventní neděle až do 22. prosince.