Finanční spor týkající se výstavby golfového areálu mezi jeho vlastníkem, společností Tifannys a firmou JEŽ je po několika měsících konečně zažehnán.

„Obě společnosti se mezi sebou uzavřely dohodu o narovnání,“ uvedli Vojtěch Matějček za Golf Beroun a Jan Jež za stavební společnost. Zástupci obou společností se domluvili, že nebudou zveřejňovat částku, kterou společnost Tifannys firmě Jež v budoucnu doplatí.

„Jak my, tak i pan Jež, jsme konstatovali, že dohoda je oboustranně výhodná, suma bude splácena dle splátkového kalendáře, ke spokojenosti obou stran,“ sdělil Vojtěch Matějček, ředitel Beroun Golf resortu.

„Jsem rád, že k tomuto kroku došlo, protože jsme firma, která působí zejména v rámci regionu středních Čech. Sporem by neutrpěla pouze dobrá pověst naší firmy, na níž si zakládáme, ale také dobré sousedské vztahy,“ uvedl Jan Jež, majitel stejnojmenné stavební firmy.

Díky dohodě o narovnání padly i další překážky, které brzdily dostavbu golfového areálu, bezpředmětné jsou například žaloby podané k rozhodčímu i civilnímu soudu. Rovněž končí předběžné opatření, které až do vyřešení případného soudního sporu znemožňovalo společnosti Tifannys prodávat či pronajímat některé nemovitosti v areálu golfového hřiště.

„Podepsaný dokument zajišťuje, že se ani v budoucnu neobjeví žádné další majetkové nároky a že obě strany budou při dokončování projektu vzájemně spolupracovat,“ dodal Matějček. Podle jeho slov nyní vznikají lepší podmínky pro dokončení unikátního a v Česku ojedinělého golfového areálu. Jeho originalita spočívá v tom, že si příznivci golfu mohou koupit dům či byt přímo na hřišti. Loni v květnu na něm začal omezený testovací provoz, do plnohodnotného užívání by mělo být předáno letos, opět v květnu.

Berounský Golf resort musí dořešit ještě jeden problém, který se týká chybějícího stavebního povolení na některé části areálu. O povolení nyní zástupci golfu budou Stavební úřad Beroun žádat zpětně. „Termín pro předložení žádosti máme do 31. ledna. Tento týden jsme procházeli kompletnost dokumentace tak, aby bylo vše v pořádku a nic v ní nechybělo. V pondělí budeme žádost předávat,“ informoval Berounský deník Vojtěch Matějček.