Pokud to seniorům zdraví dovolí, mají diář mnohdy plnější nejrůznějších aktivit, než kdejaký teenager. Právě fyzická a vůbec jakákoliv činnost, a to samozřejmě v jakémkoliv věku, která dokáže pořádně potrápit mozkové závity či třeba svalstvo, pomáhá udržet nejen kondici, ale také předcházet řadě onemocnění. Na Berounsku je pak řada organizací a spolků, které pořádají nejrůznější kurzy a cvičení pro seniory, jinak tomu není ani v samotném Berounu.

„Sedět doma je pro mne hrozné. Každý den se scházím s kamarádkami, jdeme si dát něco dobrého na zub. Pravidelně každé odpoledne pak vycházíme na procházky, koukat na řeku a také trochu zavzpomínáme,” řekla Deníku Marcela Suchá s tím, že velmi ráda navštěvuje nejrůznější besedy a kulturní představení. „Velmi ráda chodím do kina, a to hlavně na české komedie. Chodím také hlídat vnučky a pomáhám jim s úkoly,” dodala paní Marcela.

V samotném Berouně pak mají lidé v důchodovém věku celou řadu možností, jak trávit svůj volný čas, a to jak aktivním způsobem či vzdělávacím. Jednou z velmi oblíbených aktivit pro seniory je akce s názvem Posedíme, pocvičíme a kulturou se osvěžíme. Tu pořádá město Beroun ve spolupráci s příspěvkovou organizací Městské kulturní centrum Beroun v Městském kulturním domě Plzeňka každé pondělí od čtrnácti hodin.

Kromě protáhnutí veškerého svalstva pod dohledem zkušené lektory si senioři při cvičení také popovídají a na závěr se i dozví něco z městského kulturního života - konkrétně se jedná o detailnější pohled k chystaným kulturním akcí. „Cvičení pořádá město již druhým rokem a je pro návštěvníky zdarma,” doplnila informace Petra Lišková, mluvčí berounské radnice.

„Pro seniory byl dále například organizován i kurz sebeobrany Krav Maga. V mé hlavě je již řada dalších akcí pro berounské seniory a budu chtít, aby se nabídka pro ně v nadcházejích letech ještě zvětšovala,” nechal se slyšet Dušan Tomčo, místostarosta Berouna.

V Berouně rovněž působí aktivní klub důchodců, který sídlí v objektu bývalých kasáren nad městskou knihovnou. Klub zajišťuje pro členy přednášky, vycházky, zájezdy či návštěvy divadel. „Organizujeme a společně slavíme například masopust, MDŽ, Velikonoce, Den matek, ale třeba i posezení u vánočního stromečku a řadu dalších. A nezapomínáme ani na životní jubilea našich členů," konstatovala předsedkyně klubu Věra Bočková a zároveň vyzvala, že novým tvářím je klub otevřen.