Králův Dvůr/ Z kritického nedostatku parkovacích míst jsou obyvatele králodvorského sídliště Nad Stadionem doslova zoufalí. Jejich odstavená auta jsou na sídlištních komunikacích namačkané jak sardinky v konzervě. Řidiči každodenně parkují kde se dá. Infarktová situace by se ale měla zanedlouho změnit k lepšímu. Představitelé města se rozhodli během dvou let v lokalitě sídliště Nad Stadionem zřídit desítky nových parkovacích míst. Z rozpočtu města na ně hodlají uvolnit statisíce korun. „Parkování je v městské části Nad Stadionem opravdu velký problém. Většina rodin totiž vlastní více než jedno auto. Jsou dokonce rodiny, které mají i čtyři vozidla. S tím se ale při výstavbě sídliště nepočítalo. Nepříznivou situaci se nám zřejmě nepodaří zcela vyřešit, ale pokusíme se ji alespoň částečně zmírnit,“ uvedl místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil.


Letos by město mělo investovat do výstavby parkovacích míst ve spodní části města a příští rok by měla výrůst nová parkovací místa v lokalitě směrem ke sportovní hale. „V letošním roce plánujeme pro obyvatele sídliště Nad Stadionem vybudovat třicet nových parkovacích míst. V příštím by jich mělo přibýt devadesát šest,“ upřesnil Petr Vychodil.


Představitelé města počítají s tím, že během dvou let, kdy budou nová parkovací místa Nad Stadionem vznikat, se zde počet aut opět zvýší. „Město pak bude muset přistoupit k dalším řešením, která má v plánu. Ta jsou však finančně velmi náročná. Po dokončení nových parkovacích míst budeme ve spolupráci s policií důsledně kontrolovat, kde lidé parkují,“ dodal Petr Vychodil.


Kromě nových parkovacích míst hodlají zastupitelé Králova Dvora letos investovat do rekonstrukce chodníku u místní základní školy. V současné době připravují vše potřebné i pro opravu příjezdové komunikace k sídlišti Nad Stadionem ve směru od lékárny.