Beroun/ V berounském regionu zmizí beze stopy každoročně desítky osob. V současné době jich je nezvěstných více než šedesát. Někteří z nich řeší odchodem z domova dlouhodobé problémy v rodině či jinou těžkou životní situaci, jiné láká volný způsob života v anonymitě. Za zmizením beze slůvka rozloučení s rodinou a přáteli jsou často i dluhy a vyhýbání se trestnímu řízení či dokonce vězení.Mezi nezvěstnými je podle policie i několik osob, které se s velkou pravděpodobností mohly stát obětí trestného činu. Mohou k nim patřit i zmizelí, po kterých policie pátrá už mnoho let.


Pavla Hnika, který bydlel v berounské lokalitě Jarov číslo popisné 69, viděl naposledy jeho kamarád v roce 2000, když u něho byl v říjnu na návštěvě v ulici Na Příkopě v Berouně. Od té doby je nezvěstný. Podle informací, které se policii podařilo získat, byl pohřešovaný muž celkem samotář.
Za záhadných okolností téměř beze stopy zmizel 13. září roku 2000 Tomáš Honsa ze Zadní Třebaně. Mladý muž, kterému v době zmizení bylo sedmnáct let, se narodil 24. března 1983 a žil u rodičů na adrese Zadní Třebaň, Na Bořích 123. Pohřešovaný byl v obci naposledy viděn 13. září kolem desáté hodiny ve chvíli, kdy odjížděl vlakem ke známým do obce Čeřenice u Sázavy v okrese Benešov. Tam ale nakonec podle všeho zřejmě nedojel. Zcela poslední stopu totiž policisté objevili na vlakovém nádraží na zastávce před Čeřenicemi, které byly jeho cílovou stanicí. „Vystoupil o zastávku dříve a pak už ho nikdo nespatřil,“ uvedl berounský kriminalista Radek Lancinger.


Bez jakéhokoli slova rozloučení odešel před více než pěti lety z domova také František Svoboda ze Skuhrova, bytem Leč 54. Pohřešovanému bude 21. srpna 59 let. Františka Svobodu lidé naposledy viděli v místě bydliště na začátku listopadu roku 2003. Potom, co odešel z domova, už o něm nikdo neslyšel. Rodina o něm od té doby nemá vůbec žádné zprávy. Podle policie může František Svoboda žít i mezi bezdomovci.


V srpnu to bude rok, co beze stopy a slůvka rozloučení v Hýskově zmizela Petra Žroutová, narozená 23. září 1981. Mladá žena byla naposledy viděna na místním statku, kde pobývala se svým synem. K trvalému pobytu byla sice hlášená ve Stochovské uliciv Praze 6, Ruzyně ale poslední půlrok se zdržovala u příbuzných na hýskovském statku. Podle policie se pravděpodobně mohla stát obětí násilného trestného činu.