Berounsko/ Jste spokojeni s prací policie? Cítíte se ohroženi v obci kde žijete? S podobnou otázkou vás mohou v tomto týdnu policisté oslovit na ulici v kterékoli obci berounského regionu. Lidé se s pracovníky preventivně informační skupiny, která výzkum provádí, setkali už v Berouně, Hořovicích, v Praskolesích, v Králově Dvoře u Hypernovy a ve Zdicích. Průzkum veřejného mínění je zaměřen na bezpečnost v místě bydliště a hodnocení práce policistů ve Středočeském kraji.


„Vedení Krajského ředitelství policie Středočeského kraje zajímají názory občanů Středočeského kraje. Pracovníci preventivně informačních skupin žádají občany, aby jim věnovali několik minut, a aby odpověděli na několik otázek,“ informovala mluvčí berounského policejního ředitelství Marcela Pučelíková.


Během dvou dnů policisté vyzpovídali kolem 50 lidí. „Lidé, kteří nemají v místě svého bydliště obvodní policejní oddělení, nejsou většinou spokojeni s rychlostí příjezdu policejní hlídky na místo činu. Některé ženy se zase obávají znásilnění či ublížení na zdraví,“ uvedla Marcela Pučelíková.
Všechny získané odpovědi budou vyhodnoceny anonymně a budou použity pro zpracování výzkumu veřejného mínění, který hodlá policie každoročně opakovat.


„Myslím si, že se v poslední době práce policie celkem zlepšila. Konkrétně ji ale nemohu hodnotit, protože jsem s ní do přímého kontaktu nepřišla,“ poznamenala Zdena z Lochovic.


Někteří lidé jsou přesvědčeni, že by měli být policisté více vidět. „V Německu, ve Francii i v Itálii narazíte na policistu pomalu v každé ulici. V našem státě ho nespatříte celé týdny. Je jich příliš málo. Podle toho, to taky v našem státě vypadá,“ myslí si Pavel Ženíšek z Hořovic.