Policisté se opět chystají na řidiče. Tentokrát si na ně připravili dopravně bezpečnostní akci s názvem Mikuláš.

„Cílem Mikuláše je upozornit řidiče, že v zimním období musí při řízení vozidel dbát zvýšené opatrnosti a používat zimní pneumatiky. Díky zimním pneumatikám se na mokrých a zasněžených vozovkách značně zkracuje brzdná dráha,“ upozornila mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Policejní hlídky budou během dopravně bezpečnostní akce vzorným řidičům, kteří se nedopustí žádného přestupku a budou mít všechny doklady i vozidlo v pořádku, rozdávat dárečky preventivního charakteru. „V loňském roce byli námi obdarovaní řidiči bezpečnostní akcí nadšení. Což byla i pro nás taková velká mikulášská odměna. Doufáme, že i letošní preventivní akce, která se uskuteční v pátek, dopadne dobře a že si řidiči vezmou ponaučení, jak jezdit v zimě. Věříme, že se nám díky těmto projektům podaří v regionu alespoň trošku snížit počet dopravních nehod,“ uvedla Lenka Uriánková.

Do poslední dopravně bezpečnostní akce, která se v berounském regionu uskutečnila ve středu, bylo zapojeno 18 policistů. „Devět policistů bylo z územního odboru policie, tři z dopravní služby a šest z pořádkové služby,“ sdělila policejní mluvčí.

Policisté měřili rychlost vozidel a kontrolovali dodržování pravidel v silničním provozu. Bezpečnostní akce trvala pět hodin a policisté při ní zkontrolovali 118 vozidel. Samozřejmě při ní nachytali i hříšníky. Čtrnáct řidičů nedodrželo rychlost. Jeden z nich byl za vysoké překročení nahlášen dokonce i odboru dopravy příslušnému městskému úřadu, kde ho nyní čeká správní řízení a třem řidičům byl v krvi zjištěn alkohol. Ostatní dostali za spáchané přestupky pokuty v celkové výši 14 500 korun.