Obyvatelé Králova Dvora s napětím sledují, zda se městu podaří prodat lukrativní pozemek v těsném sousedství bývalé Hypernovy nynějšího Alberta. Odvolaný starosta města Karel Mencl jim sliboval, že na něm vyroste obchodní dům typu Obi.

„Něco takového by v našem městě bylo opravdu zapotřebí. Slyšel jsem, že o pozemek už projevilo zájem několik firem, ale vždy od jeho koupě upustily. Tak nevím, jestli se toho slibovaného hobbymarketu nakonec dočkáme,“ postěžoval si Marek Svoboda z Králova Dvora.

Prodejem zmiňovaného pozemku by město získalo 14,5 milionu korun a mělo prostředky na plánované investice. Jeden metr čtvereční prodává za 1250 korun.

„Před třemi měsíci se zastupitelé Králova Dvora obrátili na zprostředkovatelskou firmu, aby na tento pozemek našla kupce. Podle všeho se jí to už podařilo. Minulý týden nám firma sdělila, že má vážného zájemce,“ uvedl místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Jak místostarosta sdělil, vedení města ví o koho se jedná. Jméno firmy, ale zatím ještě zveřejnit nemůže. Nyní se připravují potřebné smlouvy, které musí potom schválit zastupitelé města na veřejném zasedání. „Co konkrétního na pozemku firma hodlá postavit, zatím nevím, ale neoficiálně to vypadá, že se bude jednat o hobby prodejnu,“ dodal Petr Vychodil.