Obyvatelé Králova Dvora už nemusí pospíchat z práce, aby si mohli postěžovat vedení města na své sousedy či s ním řešit problémy, které je pálí. Město jim před pár týdny nabídlo novou službu. Kdo chce, může nyní navštívit místostarostu Králova Dvora Petra Vychodila na radnici i v sobotu.

„Když jsem se dostal do vedení města, přemýšlel jsem, jak se k jeho obyvatelům dostat co nejblíže,“ říká Petr Vychodil.

Většina lidí totiž chodí do práce a přestože jsou v některých dnech úřední hodiny až do pěti odpoledne, nemá šanci se s nimi sejít. „Musím jezdit po různých úřadech a zařizovat různé věci mimo berounský region. Pak se stává, že mě ve všední dny v kanceláři na radnici nezastihnou. Proto jsem přišel s myšlenkou udělat na radnici návštěvní dny pro lidi i v sobotu,“ informoval Petr Vychodil.

Tuto sobotu bude Městský úřad v Králově Dvoře veřejnosti zpřístupněn už pošesté. „Samozřejmě, že když jsme tuto novinku zavedli a poprvé v sobotu radnici pro lidi otevřeli, tak nikdo nepřišel. Tu uplynulou ale už za mnou přišlo čtrnáct lidí a poslední sobotu v květnu jich bylo dokonce devatenáct,“ upozornil místostarosta.

Jak dále uvedl, lidi o uplynulých sobotách za ním přivedla na radnici protipovodňová opatření. Na řece Litavce totiž v Králově Dvoře zbývalo do vyhlášení prvního stupně kolem patnácti centimetrů.

„Téměř každou sobotu za mnou chodí lidé, kteří žijí v lokalitě Pod Hájem a řeším s nimi problémy bytových družstev, které se už táhnou delší dobu,“ poznamenal Petr Vychodil.

Podle místostarosty lidé sobotní návštěvní hodiny na radnici přivítali a město v nich proto bude pokračovat i nadále.

„Vůbec jsem nevěděla, že naše radnice je otevřena i v sobotu. Myslím si, že by to byla velmi dobrá služba pro obyvatele našeho města, kdyby tam kromě místostarosty byli i úředníci. Přivítala bych, kdybych si mohla v sobotu jít na město například zaplatit poplatky,“ uvedla obyvatelka sídliště Nad Stadionem v Králově Dvoře Diana Pernicová.