Projekt soukromé základní školy se zrodil v hlavách učitelek Jany Králové a Jiřiny Gallové. Základní škola měla původně stát v Berouně a od září loňského roku se v ní už měly učit děti. Projekt ale ztroskotal na nevýhodné smlouvě s pronajímatelem objektu, ve kterém měla škola původně fungovat.

„Měly jsme už nasmlouvaná místa pro děti, vyřízená povolení, registrace, jednání s uchazeči o místa učitelů, vychovatelů, odborníků na mimoškolní aktivity a jiné. Vše nakonec padlo,“ uvedla k původnímu záměru Králová.

„Po tomto neúspěchu nás ale nečekaně oslovili dva muži, kteří nám nabídli, že pro nás školu postaví. Zasmály jsme se tomu. Oni ale od města Králův Dvůr koupili pozemek v Levíně a na něm školu do srpna postaví,“ upozornila Jana Králová.

Původní projekt základní školy se učitelky rozhodly rozšířit o tři třídy mateřské školy. A nebude to škola jen pro první stupeň, ale i pro druhý. „Budou ji tak moci navštěvovat děti od první do deváté třídy. Chceme veřejnosti také nabídnout zcela novou službu, a to je nultý ročník pro děti, které mají odklad školní docházky. Nebudou se tak muset vracet zpět do mateřské školy,“ upozornila Jana Králová.

Scarabeus bude školou rodinného typu s družinou, která bude mít tři oddělení, a se širokou nabídkou volnočasových aktivit pro děti.