„Muž byl nalezen na jednom z pracovních strojů. Podle dosavadních poznatků se jednalo o sebevraždu. Cizí zavinění nebylo prokázáno. Všechny ostatní okolnosti mladíkovy smrti jsem předmětem dalšího policejního vyšetřování. Příčinu smrti a vše ostatní objasní soudní pitva, která byla v případu nařízena,” uvedla k případu mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Skanzen a Muzeum těžby a dopravy vápence v Bubovicích bylo pro veřejnost otevřeno pouze do konce října. V listopadu a prosinci byl areál veřejnosti uzavřen. Jestli policie potvrdí, že mladý muž spáchal sebevraždu, je to už druhá, ke které v Bubovicíchv letošním roce došlo. V červnu se v této obci zastřelil před zraky policistů osmapadesátiletý muž, a to i přesto, že se mu přivolaný policejní vyjednávač jeho záměr snažil vymluvit.

„Když Informace o zamýšlené sebevraždě dostane policie včas, je vždy nějaká naděje, že se našim vyjednavačům podaří sebevrahovi jeho úmysl rozmluvit,” upozornila Marcela Pučelíková s tím, že právě v předvánoční době doléhají každoročně na mnohé lidi různé chmury a deprese., které je mohou dovést až k myšlenkám na sebevraždu.

„V berounském regionu došlo v poslední době už k pěti sebevraždám. Zejména senioři by se v této době neměli cítit osamělí,” dodala Pučelíková.