Berounsko – Velmi tragická událost se odehrála v pátek kolem jedenácté hodiny v obci na Berounsku. Vlastní rukou se zde zastřelil osmapadesátiletý muž.
„Policie dostala dopoledne oznámení o tom, že je v obci muž, který chce spáchat sebevraždu,“ uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.
Policisté po tomto sdělení okamžitě vyjeli na místo, které jim bylo sděleno a zjistili, že oznamovatel nelhal.

V nejmenované obci na Berounsku obci chtěl starší muž ukončit svůj život střelnou zbraní. Zasahující policisté z Obvodního oddělení policie v Karlštejně proto přivolali policejního vyjednavače. Než odborník na vyjednávání s sebevrahy přijel, komunikovali s nešťastníkem sami policisté. Muž si svůj plán ale rozmluvit nenechal a střelnou zbraní, na kterou měl platný zbrojní průkaz se nakonec zastřelil. Rána ale nebyla smrtící.

„Muž stále žil a policisté se ho snažili rekonstituovat do doby než přijede záchranka. K místu události byl také povolán záchranářský vrtulník,“ popsala průběh tragické události Marcela Pučelíková.

Snaha policistů ale vyšla na zmar. Když záchranka dorazila na místo, její lékař konstatoval smrt a policejní vrtulník, který byl na cestě, byl proto odvolán.

Letos se jedná o další sebevraždu střelnou zbraní. Prvního května se v Králově Dvoře odehrál případ, při kterém střelnou zbraní zemřeli dva mladí muži.