Rekonstrukce posledního a nejkratšího úseku Plzeňské ulice by měla vyvrcholit v sobotu a v neděli, a to uzavírkou křižovatky s Koněpruskou ulicí. Motoristé, kteří najíždějí a sjíždějí z dálnice D5, tak v tyto dny budou muset využít objížďky po Obchodní ulici kolem Kauflandu a Pennymarketu.

„Křižovatka bude tento víkend neprůjezdná kvůli pokládce živičného povrchu,“ upozornil vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Berouně Miroslav Jerling.

Firma Strabag by měla během těchto dvou dnů položit asfalt na celý zbývající opravovaný úsek silnice v Plzeňské ulici. Protože ho dostane i křižovatka s ulicí Bratří Nejedlých, jejíž uzavření způsobilo v dopravní situaci v Berouně největší problémy, spekuluje se o tom, že by mohla být už opět průjezdná.

„Její zprůjezdnění by po položení asfaltu bylo možné. Jak to ale nakonec bude, uvidíme až v pondělí,“ upozornil vedoucí provozní jednotky Beroun firmy Strabag Richard Romolini.

Problémy s dopravou se tak možná v Berouně zlepší už v příštím týdnu. Nyní musí motoristé projíždějící Berounem po objízdné trase vedené třídou Míru a Kollárovou ulicí. Předpokládaný termín ukončení oprav byl ohlášen na 15. října.