A poslední den v roce bychom měli prožít s úsměvám na rtech. Snad vám pobaví i kuriozní případy, které prožili policisté z obvodních oddělení Berounska a Hořovicka nebo pracovníci známých pojišťoven.

Na některé adresy vyjíždějí policejní hlídky i opakovaně. K jedné paní v Berouně například policisté jezdí velmi často. „Někdo byl opět v mém bytě,“ slyší policisté ve sluchátku. Podle oznámení ženě někdo neustále přesunuje knihy v knihovně, krade mouku a jiné. „Policisté k ní jezdí hodně často a tak už vědí, že si nahlášené věci žena přemisťuje sama,“ poznamenala policejní mluvčí.

 Na obvodním oddělení policie v Karlštejně zazvonil v noci telefon. Když ho policista zvedl, ozval se v něm vystrašený hlas jednoho občana. „V mém domě je lupič. Prosím, pošlete sem hlídku. Slyším ho, jak chodí v přízemí. S manželkou jsem v ložnici, ale bojím se sejít dolů,“ vychrlil muž do sluchátka. Policejní hlídka okamžitě vyjela k domu oznamovatele. Jeho majitel už policisty vyhlížel z okna v prvním patře a z něho jim také hodil klíče. Když policisté velmi opatrně vstoupili do domu, za dveřmi místo drzého zloděje, objevili ježka, který hodoval mezi odpadky.

„Jeden řidič na policii nahlásil, že mu někdo odcizil auto. Když policejní hlídka přijela na místo a policisté začali sbírat stopy a případ vyšetřovat, dotyčný pán si najednou vzpomněl, že své auto zaparkoval v jiné ulici,“ popsala příhodu Marcela Pučelíková s tím, že podobných případů měli v letošním roce více.

V letošním roce policie dokonce obdržela několik písemných oznámení o atomovém výbuchu.

K nejveselejším příhodám ale podle všeho patří asi krádež prasete, ke které mělo dojít v polovině prosince v jedné obci na Berounsku. „Rodina chystala zabijačku a s překvapením zjistila, že prase v chlívku není. Policisté, kteří k případu vyjeli, pak našli prasátko zahrabané v seně,“ uvedla Marcela Pučelíková. Čuník zřejmě tušil, co ho čeká, a tak se před svým nepříznivým osudem včas ukryl.

"Na diskotéce jsem poškrábal auto značky Peugeot. Bylo to po třech až čtyřech pivech, ale nemohu říct, proč jsem to udělal. Bylo to nevinné, jinak by mě to nenapadlo.“

Na výjezdu z benzínové pumpy stálo auto. Jeho řidič stále tvrdil, že se vejdu, a tak jsem zkusila vyjet. Odřela jsem mu bok automobilu a mě také.
Během cesty mi praskla levá přední pneumatika, důsledkem čehož jsem narazil do střední betonové bariéry, následkem čehož se kompletně svlékla ona prasklá pneumatika a doslova a do písmene odskákala někam po dálnici do tmy.

Žák A slovně vyprovokoval žáka B, který se neovládl a hodil po žáku A židli.

Když do mě zezadu narazila, vystoupil jsem z vozu a slušně jí řekl, že si měla hlídat svůj předek, čemuž každý řidič rozumí. Vzápětí mě začala urážet, abych si raději hleděl svého zadku a vinu nechtěla přiznat.

Je fakt, že jsem v těžkém terénu uklouzl a spadl do té rokle, ale trvám na svém pojištění s tím, že houbaření není nebezpečným sportem, což jsem německým zachráncům nedokázal vysvětlit.

Okno do kuchyně mně rozbil sousedův chlapec a nebylo to v okolí poprvé, takže máme podezření, že je to organizované, zvláště když jsme zjistili, že jeho strýc je sklenář.