V případě, že se jejich děti stravují ve školní jídelně, tak je jednou z nich i návštěva školní jídelny. A jak už to bývá, rodiče tyto úkony nechávají většinou na poslední chvíli.

„Školní jídelny v králodvorských základních školách zahájily svoji činnost 15. srpna. Takže už o letních prázdninách mohli rodiče přihlásit děti ke školnímu stravování. Podle informací, které mám, této možnosti ale využilo jen velmi málo rodičů, což je škoda,“ uvedl k přihlašování strávníků do školních jídelen starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Až do 30. srpna je školní jídelna v Králově Dvoře otevřena od sedmi hodin ráno do půl třetí odpoledne.
„Někteří rodiče této možnosti využili a děti už ke školnímu stravování přihlásili. Denně jich k nám přijde asi kolem dvaceti,“ uvedla k situaci Lenka Kliková ze školní jídelny v Králově Dvoře Počaply.

Největší nápor rodičů, kteří budou chtít své dítě přihlásit ke školnímu stravování na nový školní rok, je ale předpokládán na 31. srpna a začátek září. Z tohoto důvodu budou školní jídelny obou základních škol v Králově Dvoře v těchto dnech otevřeny delší dobu, a to až do půl šesté. „Nevím, proč to lidé nechávají na poslední chvíli, když pak musejí stát ve frontách. Nyní by to měli bez čekání jako já,“ diví se jedna z maminek.