Hořovice/ Profesionální hasiči z hořovické stanice zabodovali společně se záchranáři v náročné soutěži. Ve čtvrtek se v Rokycanech uskutečnil IV. ročník Memoriálu Jindřicha Šmause ve vyprošťování a poskytování předlékařského ošetření zraněných při dopravních nehodách a družstvo hořovických hasičů se umístilo na nejvyšší příčce. „Soutěže se zúčastnilo 15 družstev z celé České republiky. Družstva byla složená z příslušníků hasičských záchranných sborů a posádek záchranné zdravotnické služby,“ uvedl velitel hořovické stanice Stanislav Bubník.


Družstvo z hořovické stanice bylo kromě velitele celé obměněno a v novém složení se zúčastnilo soutěže poprvé. Rovněž tak u zdravotnických záchranářů došlo k částečně obměně zasahující posádky. „Soutěž měla velmi kvalitní úroveň. Naše družstvo si vylosovalo jednu z nejtěžších možností a variant dopravní nehody. Byl to čelní náraz dvou osobních vozidel, kdy jedno bylo na boku a druhé na kolech. Společné družstvo mělo za úkol vyprostit řidičku z vozidla na boku a poskytnout pomoc. Zároveň zajistit poskytnutí pomoci i druhé osobě, která se nacházela v bezvědomí mimo vozidlo,“ popsal náročný úkol Stanislav Bubník.


Hořovické družstvo obstálo na výbornou a ve všech hodnocených kategorií obsadilo 1. místo a nyní se připravuje na krajskou soutěž ve vyprošťování, ve které bude obhajovat prvenství.


V minulých ročnících soutěže se družstvo územního odboru Beroun vždy umístilo na stupních vítězů. V hořovickém družstvu soutěžili hasiči Zdeněk Laube, Marek Pichlík, Petr Nájemník a Pavel Zálešák. Ze záchranářů v něm byli Mária Veselá, Jaroslav Bábel a Dušan Kunc.