Toto magické datum, které připadá na pátek a tvoří ho tři jedenáctky, by pro ně mohlo být příslibem šťastného manželství, říkají si snoubenci. Ať již je z numerologického hlediska toto datum příznivé či nikoli, jedno je jisté. Pánové mají větší šanci zapamatovat si datum svatby, a tak snad na žádné výročí nezapomenou.

„V pátek jedenáctého listopadu se na naší radnici konají dvě svatby. Jedna v jedenáct hodin a druhá ve dvanáct. Oba termíny byly zamluvené hodně dopředu,” uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil s tím, že v tento den bude oddávat králodvorský radní a senátor Jiří Oberfalzer.

Na počátku letošního roku to vypadalo, že bude 11. listopadu velmi rušno ve svatební síni hradu Karlštejn. Skutečnost je ale jiná.

„Zpočátku jsme měli na jedenáctý listopad spoustu rezervací. Na začátku roku si u nás zarezervovalo svatbu sedm párů. Z většiny z nich nakonec sešlo a v pátek máme jen dvě. Manželský pár z Korna budeme oddávat 11. 11. v jedenáct hodin,” upozornila matrikářka Obecního úřadu Karlštejn Eva Cubrová.

Největší nápor tak pravděpodobně zažily matriky 7. 7. roku 2007.

Sedmička je podle numerologů šťastné číslo, a magické datum navíc tehdy připadlo na sobotu.

Letošní druhé zajímavé datum 20.11.2011 připadá na neděli, kdy se neoddává. Zamilované páry si tak musí na další magické datum počkat déle než rok. Další příležitost dostanou až ve středu 12.12.2012 a ve čtvrtek 20.12.2012.

Na berounské radnici se bude dnes oddávat celý den. Zatímco obřadní síň zeje v pátek většinou prázdnotou, tentokrát tu bude pěkně živo. O počtu svateb nás informovala tisková mluvčí radnice Pavla Švédová.

„Zatímco v listopadu se většinou na berounské radnici mnoho svateb nekoná, na tento den jich je naplánovaných hned šest. Někteří ze zájemců si termín domluvili dokonce s více než půlročním předstihem. V obřadní síni radnice svatby začnou už v 10 hodin,” konstatovala mluvčí Pavla Švédová.