Když už v zoufalství nevěděla kudy kam, obrátila se konečně na policii.

„Jsme rádi, že se k tomu odhodlali. Od února loňského roku až do letošního března byli členové rodiny pronásledování šestapadesátiletým mužem a čtyřiapadesátiletou ženou,“ uvedla k neobvyklému případu mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Rodina, ve které vyrůstá i nezletilé dítě, si zřejmě prožívala psychické peklo. Pár, který nyní policisté obvinili z nebezpečného pronásledování, nesledoval jen manžele, ale několikrát i jejich dítě, a to při cestě do základní školy a ze školy.

„Stáli s vozidlem u autobusové zastávky a jeli do školy i ze školy za autobusem, do kterého nastoupilo nezletilé dítě,“ upřesnila Lenka Uriánková.

Když to rodiče zjistili, začali se bát i o jeho život.
Osobní útoky trýznitelů, jejichž příčinu policie odmítla Berounskému deníku s ohledem na pronásledovanou rodinu sdělit, zahrnovaly i neobvyklé návštěvy bydliště postižené rodiny.

„Muž se ženou projížděli kolem domu, ve kterém rodina bydlela a několikrát u něho zpomalili, troubili a nebo z automobilu vyhazovali pohřební věci na její pozemek. Kolem domu projeli i několikrát za den,“ uvedla k případu Lenka Uriánková.

Po těchto návštěvách se pak kolem domu válely různé hřbitovní svíčky, kytky, skleněné láhve s černou stužkou a petardy.

Obviněnému páru hrozí za jejich chování až tři roky vězení.