Na počest tohoto výročí se v obci konají obecní slavnosti, jejichž součástí je nejen bohatý program pro veřejnost, ale i křest knihy.

„V souvislosti s tímto výročím jsme si uvědomili, že ve Tmani dosud nikdy nebyla vydána publikace mapující její dosavadní historii. Proto v loňském roce zastupitelé a radní obce rozhodli takovou knihu vydat, a to právě v souvislosti se zmiňovaným výročím,“ uvedl ke zrodu publikace starosta Tmaně Antonín Plátěnka.

Zpracování publikace o Tmani se ujala Markéta Vysloužilová. „Než shromáždila všechnu potřebnou fotodokumentaci a vybrala ty nejvíce vypovídající fotografie a dokumenty, stálo jí to více než rok usilovné práce. Museli jsme se vyrovnat i s nedostatkem písemných archivních dokumentů k některému popisovanému období, bylo třeba získávat údaje i z jiných pramenů. Jak se to podařilo můžete posoudit sami,“ poznamenal ke zrodu knihy Antonín Plátěnka.

Slavnost na počest významného výročí začne v 9.30 hodin vernisáží výstavy o historii a současnosti obce a křtem knihy Markéty Vysloužilové. Potom představitelé obce položí věnce u památníků padlých v Louníně, ve Tmani a na obecních hrobech na místním hřbitově.

Koho zajímá místní škola, může si ji prohlédnout od 10 do 14 hodin. V rámci Dne otevřených dveří budou její prostory zpřístupněny návštěvníkům až do 15. hodiny.

Součástí programu je i slavnostní bohoslužba, která se v 10.30 hodin koná v kostele Sbor Jiřího z Poděbrad Církve československé husitské. Mši zde bude sloužit David Tonzar s ostatními duchovními vikariátu. Další mše se bude konat v 17 hodin v kostele svatého Jiří. Ten si budou moci zájemci prohlédnout od 16 do 18 hodin.

Na své si přijdou i příznivci sportu. Dopoledne se utkají ve fotbalu mužstva VČS Tmaň a Karlštejna. V prostoru za fotbalovým hřištěm si zase příznivci strojů a hlavně děti mohou prohlédnout těžkou techniku. Obecní slavnost ukončí ohňostroj, který organizátoři akce naplánovali na 20. hodinu.