Podle zjištěných informací se jednalo 
o občana Hýskova, který zraněním na místě podlehl.

Ke střetu seniora s vlakem došlo na přejezdu, který je chráněn signalizačním zařízením. To v té době bylo podle vyjádření policie, která případ vyšetřuje, v pořádku. Zatím není jisté, zda muž spáchal sebevraždu, nebo jej vlak zachytil náhodou.

„Policie prozatím nevyloučila ani jednu z těchto verzí. V současné době prošetřuje obě.,” uvedla mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.
Neštěstí oznámil strojvedoucí vlaku Českých Drah. Ten vypověděl, že tak kolem tři čtvrtě na devět večer řídil osobní motorový vlak, což je jen mašina bez vagónů, ve směru od Berouna na Hýskov. Těsně před vjezdem na tento vlakový přejezd, který je chráněn červeným světlem, si strojvůdce všiml, že vlevo uprostřed vozovky u kolejiště stojí lidská postava.

V tomto úseku může vlak jet rychlostí až 70 kilometrů v hodině a nejde tak okamžitě zastavit. Strojvedoucí ihned zatáhl za rychlobrzdu a uslyšel náraz. V návaznosti na to okamžitě o celé události informoval složky integrovaného záchranného systému.

„Následným šetřením berounské kriminální policie bylo zjištěno, že se jednalo 
o osmdesátiletého muže, který po nárazu spadl do příkopu vedle kolejí. Na místě přivolaný lékař konstatoval 
u muže smrt. Orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla u strojvedoucího negativní,” poznamenala mluvčí policie.