„Toto dopravní opatření jsme plánovali několik let. Zrealizovat se nám ho podařilo tento týden. Výhodou jednosměrného provozu v této ulici je zejména to, že se nám jeho prostřednictvím podařilo zlegalizovat mimo normová parkovací místa. Na místním sídlišti je daleko více osobních vozů než parkovacích míst a lidé tak odstavují svá vozidla, kde se dá,“ uvedl k současné situaci na králodvorském sídlišti Nad Stadionem místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Silnice měla být jednosměrná už od začátku letních prázdnin. Město změnu připravovalo několik měsíců. „Během prázdnin už v ulici byly i umístěné značky. Spousta lidí byla proto v pondělí překvapená, že je horní část ulice najednou jednosměrná. Spodní zůstala obousměrná,“ řekla ke změně
v dopravě Marie Janoušková.

Koncem příštího týdne by měla být na sídlišti také zrekonstruovaná část chodníků. „Dnes se na jejich povrch už začal pokládat asfalt. Chodníky byly v této ulici už hodně staré, myslím tak třicet let.

Z rozpočtu jsme na jejich opravu uvolnili devět set tisíc korun,“ informoval Petr Vychodil s tím, že po dokončení této rekonstrukce se firma přemístí na opravu chodníků do Jungmannovy ulice.