Starostu města Petra Vychodila pověřili, aby s prodávajícím, kterým je Josef Laun, dojednal obchodní podmínky.

„V případě, že se zámek město rozhodne od Josefa Launa opravdu koupit, musí případnou kupní smlouvu a i vlastní koupi zámku znovu projednat a schválit zatupitelstvo Králova Dvora,“ upozornil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Dále starosta Králova Dvora upozornil na to, že město hodlá zámek od Josefa Launa odkoupit pouze v případě, že on stáhne žalobu na město, kterou podal před pár týdny u jednoho pražského soudu.

„Osobně mi totiž připadá nemorální, aby město kupovalo nemovitost od člověka, který na něj k soudu podal žalobu. Stažení žaloby je jednou z několika našich podmínek, které budou předmětem společných jednání,“ informoval Petr Vychodiíl.

Další z podmínek bude výše kupní ceny zámku a její splatnost. A jak vysokou finanční částku Josef Laun za svůj zámek od města žádá?

Na internetových stránkách jedné realitní kanceláře byl králodvorský zámek na prodej za 12 milionů korun.

„Pan Laun za zámek požaduje celkem 14 milionů 750 tisíc korun. V této ceně je zahrnut nejen objekt zámku, ale i například venkovní stan, ve kterém se konaly kulturní akce, přilehlá budova a jiné,“ vysvětlil Petr Vychodil.