„Ano, zastupitelé města souhlasí s tím, že od Josefa Launa koupíme zámek za částku 13,5 milionu korun,“ potvrdil starosta Králova Dvora Petr Vychodil. Realitní kancelář nabízela na svých internetových stránkách zámek za 12 milionů.

Se současným majitelem zámku město nyní hodlá uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí. „Josef Laun původně za zámek od města požadoval 14,75 milionu korun, a to proto, že nám se zámkem prodá i stan a přilehlou budovu. Tuto částku se nám podařilo snížit na 13,5 milionu,“ uvedl ke kupní ceně Petr Vychodil.

„Máme ale několik podmínek. Za prvé Josef Laun musí stáhnout žalobu na město a kupní cena zámku bude mít splatnost tří let,“ upozornil starosta s tím, že při první platbě bude zámek převeden na město.

První splátku by město mělo za zámek uhradit už letos a poslední v roce 2013.

„Podařilo se nám získat nového zájemce o koupi lesních pozemků. Původně jsme je měli prodat za osm milionů korun. Státní podnik Vojenské lesy, který se přihlásil do výběrového řízení, nám za ně nabídl 18 milionů. Na první splátku za zámek bychom tak použili peníze z jistiny, kterou tento zájemce už na náš účet složil,“ uvedl starosta Králova Dvora.